Prechod na úvodnú stránku | Prechod na spodné menu | Prechod na obsah | Prechod na aktuality
Obnova zabudnutého hesla | Registrácia
Prechod na začiatok stránky

Stanovisko starostu obce Záhorská Ves k rušeniu vlakov na trati Zohor - Záhorská Ves

Ohľadom rušenia vlakov na trati Zohor - Záhorská Ves, nesúhlasím so zrušením prvých 3 spojov. Dôvod je vyťaženosť a nerušený presun občanov do centra Bratislavy.
Neexistuje žiadny spoj autobusu, ktorý garantuje presný príchod našich občanov do práce, či žiakov do školy.
Spojenie Záhorská Ves - Vysoká pri Morave - Zohor je dôležité aj pre mikroregión - spája ľudí z Rakúska a Záhorákov. Je v zime nezastaviteľný, na rozdiel od autobusov.
Ľudom dáva pocit istoty a dochvíľnosti. Ekologicky do budúcnosti by mala práve vlaková doprava byť prioritou! Dostaneme sa s ňou až do centra Bratislavy.

V neposlednom rade tu chodí vlak od r. 1911. Pre Záhorákov je to ich tradícia, patrí k nášmu regiónu.
Treba zmeniť výpočet nákladov na 1 km železnice v Slovenskej republike! Kto vymyslel takú cenu! To nemá logiku. Treba zmeniť cenu a je po probléme. Treba vychádzať z reality.
Žiadame BSK, aby nedával do popredia svoje kompetencie, ale v prvom rade akceptoval občanov - Záhorákov, ktorí tu žijú.
Prvé tri spoje sú v pracovné dni nevyhnutnosťou pre našich občanov a žiadny autobus ich nenahradí! Sme toho názoru, že radšej sa zamyslime nad rentabilnosťou turistických spojov cez víkend, ako zrušiť vlakové spoje cez pracovné dni našim občanom .
Kompetencia je jedna stránka mince, ale treba spoznať život na vidieku a potom robiť rozhodnutia. Nie od stola, bez prieskumu, bez opýtania sa občanov, starostov. Takto nemôže fungovať spolupráca. Peniaze nie sú všetko!
Verím, že kompetentní na Ministerstve dopravy, BSK zvážia možnosti a zachovajú nám vlakové spojenia aspoň v ranných hodinách.

S úctou

JUDr. Boris Šimkovič, starosta obce


Posledná úprava: 27.11.2019

Naspäť na zoznam aktualít