Hasičský zbor

Dobrovoľný hasičský zbor

Oficiálna stránka DHZ v Záhorskej vsi - http://dhz-zahorskaves.sk/

115. výročie založenia DHZ v Záhorskej Vsi

Dobrovoľný hasičský zbor a Obecný úrad v Záhorskej Vsi 27. septembra 2003 dôstojným spôsobom oslávili 115. výročie založenia DHZ. Pri tejto príležitosti bola milá slávnosť posviacky hasičského auta, ktoré Záhorskej Vsi darovala obec a hasiči rakúskej obce Angern an der March.

Dôstojný pán farár Mgr. Stanislav Sabol posvätil nielen auto, ale aj krásnu sochu sv. Floriána, ktorú DHZ daroval jeho člen a sponzor Gunter Tahedl.

Veliteľ DHZ Záhorskej Vsi pán Kocáb privítal hostí, medzi ktorými boli z Angernu starosta pán Ing. Leopold Abraham a veliteľ hasičov pán Gerhard Nowak. On priviedol v pochodovom tvare aj ostatných hasičov z Angernu. Privítal tiež okresného veliteľa DHZ pána Dušana Chvílu, okrskového veliteľa Mariána Kovára, ktorý zastupoval aj obec Láb ako aj zástupcov obce Zohor pánov Bojkovského a Nemca. Réžiu mal starosta obce Záhorskej Vsi pán JUDr. Boris Šimkovič, pozdravné prejavy predniesli pán Abraham a Nowak, ktoré tlmočila pani Límová. Najdôležitejšie fakty z histórie DHZ v Záhorskej Vsi pripomenul zaslúžilý člen DHZ v Záhorskej Vsi pán Leoš Horváth.

Slávnosť pokračovala 28. septembra svätou omšou za účasti členov DHZ, ktorí po omši ponúkli aj občerstvenie. Páčilo sa nám, že sa pri tom činili mladí hasiči, a tak je záruka, že po vyslúžilých členoch (páni Alojz Blažek, Leo Horváth) môžu na ich miesta nastúpiť mladí.

Občania obce Záhorská Ves "Michalské" hody teda oslávili popri dobrom jedle aj duchovným spôsobom a na "hodky" zorganizovali futbalový zápas Dolný koniec kontra Horný koniec, v ktroom futbalové umenie ukázali hviezdy a talenty futbalu Záhorskej Vsi.
kontakt: Grujbar Jozef - 0903/203 496

Prof. Oto Šimkovič

Články - DHZ

HORE