Cena starostovi za cezhran.spolupracu

V krásnej historickej budove Rathaus vo Viedni sa dostalo 13. novembra 2008 vysokého ocenenia - Cena Centrope - za rozvoj cezhraničnej spolupráce a upevňovanie dobrých susedských vzťahov medzi Rakúskom a Slovenskom pánovi JUDr. Borisovi Šimkovičovi, starostovi obce Záhorská Ves.

Cenu udeľuje mesto Viedeň a krajinská banka Raiffeisen Dolné Rakúsko-Viedeň. Porotu tvorili veľvyslanci Čiech, Slovenska a Maďarska, ktorí boli na udeľovaní ceny aj prítomní a ďalej poradca ORF Ing. Karl Hanzl a PID (tlačová a informačná služba Viedne). Také isté ocenenie sa dostalo aj starostovi maďarskej obce Bük pánovi Lajosovi Horvathovi.

Ceny odovzdal dipl.Ing. Rudolf Schicker, viedenský mestský poradca pre rozvoj Viedne a Mag. Dr. Robert Gruber, zástupca generálneho riaditeľa krajinskej banky Raiffeisen.  

Všetci rečníci a gratulanti sa zhodli v tom, že Dr. B. Šimkovič v ostatných rokoch rozšíril a pomohol rozviť dobré susedské vzťahy v rakúsko-slovenskom pohraničí, najmä s Angernom an der March a okresom Gänserndorf, za čo mu patrí veľká vďaka.

Záhorský hlásnik

Foto z udeľovania Cena Centrope.

Diplom Centrope Preis 2008

HORE