Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabozrakých, alebo špecializované či staršie prehliadače. Prejsť na grafickú verziu.

Úvodná stránka | Preskočiť na obsah | Preskočiť na subnavigáciu | Preskočiť na spodnú navigáciu

Hlavná navigácia

 • en
 • Na začiatok

  Subnavigácie

  Šport a spolky


  Na začiatok

  Šport a spolky – Futbal v obci

  Futbal v obci

  Zelená je tráva...

  Súťažný ročník 2016/2017 na futbalových trávnikoch je už pomaly minulosťou. Vystúpenia našich najmenších prípravkárov (ktorí však nehrali ostré súťažné zápasy), kategórie starších žiakov do 15 rokov, staršieho dorastu i seniorov sme si napriek tomu zobrali na paškál a vystavili im celkové hodnotenie. Zatiaľ čo jedno oko sa smeje, druhé zasa plače.

  Prípravka na vzostupe

  Ako sme už boli bývali avizovali v predchádzajúcich číslach Záhorského hlásnika, mužstvo futbalovej prípravky nefigurovalo v uplynulom súťažnom ročníku v žiadnej majstrovskej súťaži. To však neznamená, že nehrali prípravné zápasy. Takmer dvojročný tréningový cyklus prípravy pod vedením trénerského štvorlístka Pavol Danihel ml. - Miroslav Vajdečka - Dominik Vajdečka - Boris Šimkovič funguje na základe dosiahnutých výsledkov navyše veľmi úspešne. Dôkazom je aj zisk 4. miesta na kvalitne obsadenom turnaji prípraviek v Zohore, ktorý sa konal v závere mesiaca jún. Najlepším hráčom v konkurencii ostatných 8 tímov sa stal náš hráč Patrik Marguš. Prípravkári absolvovali aj úspešne zvládnuté letné sústredenie v Moravskom svätom Jáne, kde za pomoci teambuildingu a tréningových jednotiek ladili formu jesennú časť sezóny. V závere mesiaca jún sa s rodičmi, fanúšikmi a realizačným tímom rozlúčili so sezónou spoločným posedením. Úspešný ročník reflektuje aj úspešná známka.
  Hodnotenie mužstva: 1*

  Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš?

  Ľudové porekadlo vraví, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš. Čo však, ak niekto do tej istej rieky vstúpil hneď trikrát? Podarilo sa to našim starším žiakom, ktorí sa tretí súťažný ročník po sebe v konkurencii 12 mužstiev museli uspokojiť len s 2. miestom. Čo je bolestivejšie, dosiahli rovnaký bodový zisk ako prvé Malacky, ktoré však mali výrazne lepšie skóre. Najlepším strelcom mužstva sa stal 25-gólový Gabriel Zeman, najužitočnejším hráčom tímu zasa kapitán Martin Jánsky. Objavom sezóny bol Ján Melega, ktorý počas celej sezóny zasiahol do najväčšieho počtu stretnutí, nakoľko súčasne nastupoval aj za mužstvo dorastu. Nastáva ďalšia generačná obmena, odchádza viac ako polovica kádra, prichádza hneď 12 nových hráčov. Značka starších žiakov herne ani ofenzívne neutrpela, práve naopak. Nastavila pre svojich nasledovníkov latku poriadne vysoko. Problémom boli nefutbalové témy v rámci kabíny. Tie pravdepodobne v konečnom zúčtovaní znamenali strop mužstva tesne pred vrcholom.
  Hodnotenie mužstva: 2+

  Solídna vizitka nováčika

  Tím staršieho dorastu nedokázal nadviazať na bodový zisk, a v niektorých prípadoch ani na herné vystúpenia, spred jarnej časti súťaže. Zisk 3. miesta na kvalitne obsadenom zimnom turnaji ISKRA Cup v Petržalke mužstvu v úvode jari viac uškodil, ako pomohol. Chlapci mali problém s nedisciplinovanosťou, zápasy prehrávali buď v úvodných minútach, kedy im súper odskočil na rozdiel 2-3 gólov. Alebo naopak v závere duelu, kedy si nepostrážili sľubne sa vyvíjajúci priebeh zápasu. Druhá polovica jari bola herne lepšia. Pri náročnej situácii museli vypomáhať starší dorastenci v kádri A-mužstva. Do úvahy sa musí brať fakt, že sme disponovali najmladším kádrom spomedzi všetkých účastníkov, čo nie je (v súťaži kde priemerný vek dosahuje hodnotu 18 rokov) výhovorkou. Konečné 10. miesto spomedzi 15 účastníkov (dvaja nakoniec súťaž nedokončili a výsledky boli anulované) sa dá označiť solídnou známkou pri ich prvej sezóny medzi dorastom. Navyše, pre budúcu sezónu sa klub rozhodol uvoľniť končiace ročníky v tejto vekovej kategórii pre potreby A-mužstva, takže mladšie ročníky budú súperiť o body v rámci 3. regionálnej ligy mladšieho dorastu.
  Hodnotenie mužstva: 3+

  Sezóna, na ktorú treba zabudnúť

  Po roku strávenom v 5. najvyššej súťaži je z toho nakoniec jednoznačný (a čo najskorší možný) návrat späť do poslednej súťaže. Objektívne musíme uznať, že seniori na záchranu nemali. Platilo to pri pohľade na skladbu A-mužstva (viacerí hráči odišli do Rakúska alebo iného tímu, príp. ukončili svoju hráčsku činnosť), výsledky dosiahnuté najmä na pôde súperov, ale aj prístup viacerých hráčov. Na konci sezóny dohrávalo už len torzo mužstva. Je tu však nový ročník, nové ciele, nové ambície a nové výzvy. Mužstvo môže hrať bez tlaku, z poslednej súťaže sa nevypadáva. Minulú sezónu si klub vypil kalich horkosti až do dna, od neho sa môže už len odraziť. S novým realizačným kádrom, s novými mladými tvárami a prípadnými posilami a s entuziazmom v žilách. Ide o obdobie, v ktorom sa viac darí mládežníckemu futbalu a práve z neho môže profitovať naše seniorské mužstvo už v blízkej budúcnosti. Za práve skončenú sezónu však mužstvo známkou určite nepotešíme.
  Hodnotenie mužstva: 4-

  Text: Dávid Malík
  Foto: FK Záhorská Ves


  08.12.2011 | Upr.: 06.07.2017

  Na začiatok


  Obec Záhorská Ves 2022